PITZTAL 2017

LETOS TŘIADVACÁTÝ ROČNÍK

Základní informace

Pitztal Gletscher je nejvýše položený ledovec Rakouska s možností lyžování v nadm. výškách 2700 m - 3440 m. Množství lanovek a vleků s obrovskou kapacitou nabízí kvalitní lyžování téměř bez front na tratích všech obtížností.

Už dvacátý třetí rok nabízíme všem příznivcům jarního lyžování tradiční možnost ukončit sezónu v osvědčeném areálu Pitztalského ledovce v Rakousku. K ubytování jsme opět zarezervovali “náš” penzion v obci Piösmes. Blízkost k dolní stanici lanovky, relativně nízká cena i vstřícnost sympatické majitelky nám už mnoho let zajišťují klid a pohodu po lyžování. K dispozici je vybavená kuchyně i společenská místnost. Stravování si zajišťují účastníci z vlastních zdrojů. Také je nutné vzít si svoje ložní povlečení.


Informace pro nováčky

Pro ty, kteří s námi ještě nebyli, pár doplňujících poznámek: Penzion není obýván majiteli, což vyhovuje nejen hlasitým kytaristům... Za mnoho let našich Pitztálů se vytvořila sehraná parta účastníků, kamarádů, rodin i partnerských dvojic, která se každoročně doplňuje a obměňuje. Akce je to tradiční, ale zároveň otevřená všem. Cenu za ubytování se nám již mnoho let daří držet na stejné úrovni. Doprava na místo je individuální vlastními auty. Podle seznamu účastníků a obsazenosti aut se lze dobře vzájemně domlouvat na společné dopravě jednotlivých skupinek.


Termín a cena

Termín: 28. duben - 1. květen 2017
Program:    
1. den (pátek) odpoledne nebo večer příjezd na Pitztal
2. - 4. den (sobota, neděle, pondělí) lyžování
v pondělí po lyžování odjezd do Prahy
Celkem se jedná o 3 noci v penzionu. Doprava z Prahy trvá cca 5 - 7 hodin, takže v pátek jednotlivé posádky přijíždějí od odpoledne až do pozdního večera či noci. V letošním roce není potřeba obvyklý 1 den dovolené, termín zahrnuje státní svátek.

Cena za osobu: 25 Euro/noc (na vyžádání je možné se ubytovat jen od soboty do pondělí a platit pouze 2 noci.) Cena je vč. pobytové a turistické taxy (2 Euro/noc), poplatků za nájem celého penzionu a závěrečný úklid. Je kalkulovaná tak, abychom si mohli pronajmout celý penzion v předpokládaném počtu účastníků.


Počet a jména přihlášených můžete sledovat na aktualizovaném seznamu - viz horní menu.
Celková kapacita je omezena počtem lůžek v penzionu. Zpravidla ale neobsazujeme penzion do plné kapacity a 4 lůžkové pokoje využíváme jako dvoulůžkové či třílůžkové pro větší komfort. Výběr pokoje napište, prosím, do přihlašovacího mailu.

Částka na uhrazení ubytování bude vybrána v hotovosti v průběhu zájezdu. Na webových stránkách Pitztal Gletscheru (viz horní menu) najdete ceník permanentek pro tuto sezónu.

Na viděnou na Pitztale, letos už po třiadvacáté...


Pro pamětníky ještě pár odkazů na staré a ještě starší fotky:
Pitztal 2008  | Pitztal 2008 další | Pitztal 2005 | Pitztal 2001


Další informace a případná koordinace autodopravy: Honza Vesták, honza@janvestak.cz